ارتباط با ما

تهران ، خیابان پاسداران شمالی ، بالاتر از میدان نوبنیاد ، کوچه نارنجستان سوم پلاک 9

شماره های تماس :‌ 8-26110645 21 0098

فكس : 22280823 21 0098

پست الکترونیکی : 

Ar.Ghasri@farnambaspar.com

office@farnambaspar.com

Select Language

شما اینجا هستید: خانه اخبار سایت مصاحبه مهندس قصری در مجله صنایع پلاستیک

نمایشگاه ها

  • نمایشگاه نفت پتروشیمی سال 1392
  • نمایشگاه صنایع بسته بندی 1392
  • نمایشگاه صنایع پلاستیکی 1392
  • نمایشگاه صنایع کشاورزی 1392

گفت و گو با مهندس رضا قصری رئیس هیئت مدیره ومدیرعامل شرکت فرنام بسپار با مجله همگن پلاستیک

گفت و گو با مهندس رضا قصری رئیس هیئت مدیره ومدیرعامل شرکت فرنام بسپار با مجله همگن پلاستیک

مقدمه:

شرکت فرنام بسپار با نام تولیدی پارس وکیوم در سال 1363 با اهتمام آقای مهندس رضا قصری فعالیت خود را در صنعت پلیمر آغاز نموده است.این مجموعه با هدف تامین نیازهای بازار در آن مقطع زمانی اقدام به تولید انواع قطعات پلیمری با فرآیند وکیوم ترموفرمینگ نمود و از آن زمان تاکنون در راستای توسعه فعالیت‌های سازمان، موفق به راه اندازی انواع فرآیندهای دیگر برای تولید سایر محصولات پلیمری گشته و برخی از محصولات تولیدی این شرکت برای اولین بار در کشور به تولید آنها اقدام شده است. اخیرا فرنام بسپار یکی از واحدهای برتر استان تهران معرفی شده است به این بهانه به دیدار آقای قصری رفتیم و گفت و گوی تامل برانگیزی پیرامون مسائل روز از جمله توافقات هسته ای داشتیم که ضمن آرزوی موفقیت برای آقای مهندس قصری و مجموعه توانمند فرنام بسپار توجه شما را به این گفت و گو جلب می نماییم.

صنایع همگن پلاستیک: لطفا خودتان را معرفی کنید.
رضا قصری هستم. متولد 1322 و فارغ التحصیل رشته ی االکترونیک. بخشی از تحصیلاتم را در آمریکا گذراندم و بخشی دیگر را در ایران. بعد از انقلاب اسلامی به صنعت روی آوردم. کار فعلی را از سال 1363 که با تولید قطعات وکیوم ترموفرمینگ آغاز کرده. و پس از آن بر حسب نیاز اجبارا به ساخت ماشین آلات پرداخته که از ماشین آلات وکیوم ترموفرمینگ آغاز شد سپس با اجرای طرح توسعه به ماشین آلات اکسترودر ورق بسط داده شد و بر حسب نیاز ساخت انواع قالب های ترموفرمینگ، تزریق، پانچ، فرمینگ و غیره، آغاز شد. بدین ترتیب31 سال فعالیت در صنعت را سپری کرده ام.

صنایع همگن پلاستیک: آقای مهندس چه سالی ازدواج کردید و چند فرزند دارید؟
در سال 1346 ازدواج کردم که حاصل آن 3 فرزند است. یک پسر و دو دختر و چهار نوه و همه فرزندانم در شرکت فرنام بسپار من مشغول به کار هستند و امیدوارم بعنوان نسل دوم مسئولیت اداره شرکت را در آینده بخوبی بعهده داشته باشند.

صنایع همگن پلاستیک: در صحبت های خود اشاره کردید بخشی از تحصیلات خود را در آمریکا گذرانده اید، چه سالی برای تحصیل به آمریکا رفتید؟
فعالیت من در کار از نیروی هوایی آغاز شد و برای گذراندن دوره های تخصصی نیروی هوایی به آمریکا اعزام شدم. در سال 42 به آن کشور سفر کردم و سال 45 به ایران برگشتم.

صنایع همگن پلاستیک: چه شد که از آمریکا برگشتید؟ آیا از ابتدا هم قصدتان ادامه تحصیل در آمریکا بود؟
چه در آن زمان، چه اکنون انگیزه ماندن در کشور آمریکا برای شخص من وجود نداشت. دلیلی برای ماندن در آمریکا نمی‎دیدم. من خودم را تابع تعلقات خود یعنی کشور و خانواده ام می‎دانم و هیچگاه راضی نمی‎شدم که از آنها جدا بمانم و در  سرزمین دیگری زندگی کنم.

صنایع همگن پلاستیک: بعد از اتمام تحصیلات و بازگشت به ایران به چه کاری پرداختید؟
در ابتدا در رشته ی تحصیلی ام الکترونیک آغاز به تدریس نموده و بعد از آن به تدریج به سمت کار اجرائی در تخصص خود رفتم و کار فنی را آغاز کردم.

صنایع همگن پلاستیک: تجربه ی تدریس چگونه بود؟ به کار تدریس علاقه داشتید؟
تدریس را خیلی دوست داشتم و همچنان دوست دارم و علاقمندام کار تدریس را بتوانم بار دیگر شروع کنم. چون خلق و خوی معلمی بخشنده علم و حرفه آن برای پرورش فکری جوانان برایم جاذبه خاصی دارد و مواردی هم در این زمینه پیش آمده و من استقبال کردم ولی آنچه که بخواهد نیاز شخص من را در اجرا تامین کند به وجود نیامده است و در واقع خود من شهامت جلو رفتن را هم نداشته ام.

صنایع همگن پلاستیک: بعد از تدریس چه کردید؟
پس از تدریس عرض کردم بکار اجرائی در زمینه نگهداری و مدیریت بر کیفیت آن پرداختم ولی در سال 1356 پس از استعفاء از نیروی هوائی به سازمان انرژی اتمی کشور پیوستم و برای خدمت  به نیروگاه اتمی بوشهر اعزام شدم و تا آن سال در آنجا مشغول بودم و در سال 59 با پیروی ازشرایط  بوجود آمده ناچار شدم کار دولتی را ترک کنم و به اخذ بازنشستگی از خدمات دولت توفیق پیدا کردم.

صنایع همگن پلاستیک: چه شد که از ابتدا وارد نیروی هوایی شدید؟
واقعیت این است که انگیزه ای به غیر از کار در آن زمان برای من وجود نداشت، ولی چون محل زندگی خانواده ام  در کنار پایگاه نیرو هوایی بود و در آن دوران از نزدیک شاهد عملکرد نیروی هوایی بودم برایم جاذبه ایجاد شد که به این سازمان ملحق شوم وخوشبختانه  بعد از پیوستن به نیرو هوایی رضایت شغلی برایم ایجاد شده ولی سالهای بعد برای کسب شرایط بهتر استعفاء و همانطور که عرض کردم به سازمان انرژی اتمی ملحق شدم.

صنایع همگن پلاستیک: فرنام بسپار دقیقا در چه سالی و با چه اهدافی تاسیس شد؟

 بعد از خروج من از خدمات دولتی و آغاز فعالیت هایم در بخش خصوصی بعد از چند مرحله فعالیت نا فرجام در سال 63 با نام تولیدی پارس وکیوم با هدف تولید قطعات ترموفرمینگ تاسیس شد و به لحاظ  تجربگی در کسب و کار دشوار بود. اما با تلاش مضاعف و برنامه ریزی در مدت نه چندان طولانی خوشبختانه از عهده آن برآمدم و بعد از مدت کوتاهی واحد تاسیس شده به پارس وکیوم معروف شد.به نظرم  صنعت وکیوم خیلی به مردم معرفی نشده بود و با این نگرش و توسعه کسب و کار به تبلیغاتی پرداخته و سعی کردم حداکثر بهره برداری از توان بوجود آمده و شناسائی کمبود در بازار آن موقع فعالیت خودم را به بازدهی برسانم به تولید محصولاتی که  سابقه  تولیدی آنها در کشور مشاهده نمی شد پرداخته و تولید  شانه های مخصوص برای بسته بندی میوه جات و کیف و چمدان پلاستیکی در این گروه از محصولات  بودند پس از آن  به ساخت ماشین آلات اقدام شد و سپس نیاز به ساخت دستگاه تولید ورق پیدا کردم و اولین ماشین از این نوع در سال 74 13 راه اندازی شد.

صنایع همگن پلاستیک: اشاره کردید که تاریخ تاسیس فرنام بسپار سال 63 بوده است. در واقع سالی که ایران از نظر اقتصادی و بحران جنگ در شرایط مطلوبی به سر نمی‎برده است، شروع کار در آن زمان چگونه بود؟
در زمینه صنعت و اقتصاد بحران‌های زیادی در کشور دیده شده. با توجه به سالهای اولیه پس از انقلاب اسلامی طبیعی است که دگرگونی و تغییر و تحولات و از بین رفتن شیوه مدیریتی قبل از آن در آن سال ها همه‌ی بنگاه های اقتصادی هنوز هم کم و بیش تحت تاثیر شرایط ناپایدار آن ادامه دارد و تلاطم  مدیریتی قرار گرفته باشند.همگامی در صنایع با تحولات جهانی که مستلزم ماندگاری است کار چندان ساده ای نمیباشد و هماهنگ شدن با تغییر و تحول در داخل خود عاملی است مورد ماندن را بطور مضاعف دشوار می کند.

صنایع همگن پلاستیک: توصیه شما به دولتمردان به عنوان کسی که سالها به صنعت کشور خدمت  کرده است و توجه دادن آن ها به تولید چیست؟ و جدای از آن به جوانان چه توصیه ای دارید؟
عمدتا تعریف رابطه مردم با دولت و حتی رابطه سازمانهای دولتی با هم تنها با قانون است و شایستگی جامعه در این  خواهد بود که عملکردها منطبق بر آن  قرار داشته باشند. من به عنوان یک صنعتگر انتظار دارم که قانون موجود هر آنچه که هست محترم شمرده شود ولی متاسفانه هموطنان ما در سازمانهای دولتی چندان توجهی به این امر ندارند و این پدیده به یکی از اساسی ترین مشکلات بخش خصوصی به ویژه در شبکه ی تولید تبدیل شده است و برخورد با ناهنجاری های حاصل از آن بعنوان معضل در کسب و کار درآمده است و رفع آنها به نسبت بیش از خود کسب و کار وقت مدیران را در این بخش بخود اختصاص میدهد. هموطنان مسئول در بدنه دولت به نظر میرسد نیازمند آموزش بیشتر هستند تا از ، اعتماد به نفس کافی  در رفتار با ارباب رجوع  برخوردار باشند و رفتار آنها با ارباب رجوع با در نظر گرفتن به مورد مراجعه  منطبق بر نیاز نمیباشد و در نتیجه هزینه های ملی را بهمراه معضلات امروز جامعه  در کشور را با مکرر نمودن مراجعات به شدت افزایش میدهند و یا زمانی که قرارداد همکاری بین بخش خصوصی و دولتی منعقد می‎شود  بطور متعارف  هر دو طرف قرار داد از حقوق برابر منطبق بر متن آن برخوردار هستند ولی در عمل با حاکمیت طرف دولتی جهت تطبیق با شرایط خود با از بین بردن حقوق مردم مظلوم پایان پیدا میکند و این گروه ها مقدمات اضمخلال در صنعت را بدلیل کاهش انگیزه صنعتگران رقم میزنند و بهمین دلیل تصور نمیکنم احتمال افزایش  حدود 15 درصدی از شبکه تولید و صنعت که  در سالهای گذشته  به بخش خصوصی تعلق داشت امروز وجود داشته باشد بنابراین اگر بتوانم و اگر بخواهم بعنوان مدیر بخش خصوصی  با دولتمردان سخنی داشته باشم  بی شک در مورد فضای تولید و بهبود کار و تلاش در آن خواهد بود در اینصورت در جهت  اصلاح مدیریت در کشور اجرای دقیق شرح وظایف در طبقه بندی مشاغل  در رده های مختلف  مستقر در  سازمانهای دولتی میباشد و این امر بایستی مورد توجه مدیران ارشد قرار گیرد که فقط در محدوده مستندات و منطبق بر روشها صورت پذیرد و از اعمال سلایق شخصی و انحراف از روشها بطور جدی جلوگیری گردد. این  مورد را به سه مورد دیگر شامل رعایت قانون و برخورد منطبق با ارباب رجوع  و رعایت حقوق مردم در امور مشترک مردم با دولت اضافه میکنم. دوران انقلاب اسلامی بخشی از تاریخ  کشور ما هست و در تاریخ ثبت گردید ولی پس ازگذشت چهار دهه از آغاز زمان آن فرا رسیده که دیگرنقش خود را به حکومتی واگذار نماید که با مطالعه کامل اهداف در آینده را برای کشور شناسایی و تعیین و با برنامه ریزی دقیق و قابل اجرا  جهت دستیابی به آن با اقتدار عمل نماید و مهمتر اینکه مردم را برای مشارکت در فعالیت در اجرای  برنامه های  نظام مند تهیجح و ترغیب نماید تا آشفتگی های  تحمیلی در دوران گذشته را سامان بخشی و رفع نمایند و قدری ضریب شادی و ضریب امیدواری در مردم را ارتقاء دهدو در پیاده سازی سیاست همدلی و همفکر با مردم گام های خود را محکم تر بر دارد و در راستای استقرار اقتصاد مقاومتی توانمندتر سازی تولید و صنعت را که از هنمودهای رهبر معظم میباشد محقق سازد.امیدوارم پس از کسب آرامش از تلاطم تحریم شرایط مناسب برای گام برداری در این راه بوجود آورده شود.

صنایع همگن پلاستیک: گمان می‎کنید دلیل علاقه مردم به خرید کالاهای خارجی، صرفا تبلیغات است؟
واقعییت اینست که برای پایدارسازی اقتصاد در کشور به پشتیبانی مردم نیاز میباشد و شاید لازم هم باشد مردم تاوان آن را برای بوجود آمدن آن  به پذیرند ولی این حقیقت در جامعه ما  آنچنانکه در کشورهای پیشرفته دنیا شکل گرفته به صورت یک خواسته ملی ظاهر نگردیده است که پاسداری از تولید ملی پاسداری از اشتغال  زائی است و پاسداری از سلامتی جامعه بویژه در پرورش  جوانان و پاسداری از ارتقاء کیفی کالاهای ساخت داخل  مصرف بهینه منایع از این گروه میباشند که به وجود آوردن تفکر ملی شامل اینها و موارد مشابه از ضروریات جامعه ، شده است . مورد پذیرفتن  بی قید و شرط  کیفیت کلیه محصولات خارجی  که هرگز در سایر ملل اتفاق نیافتاده و نامرغوب شمردن کلیه محصولات ساخت که قدرت ملی را تضعیف می نماید باطل مطلق میباشد و متاسفانه گسترش این تفکر تحت تاثیر  تبلیغات مستقیم و آشکار به مطلوب بودن کیفیت محصول خارجی و پنهان و فریبکارانه به نامطلوب بودن کیفیت در مواردی پذیرفته میشود.ایرانی باور نکردنی نیست ، کیفیت متغیری میباشد که با مدیریت  صحیح بر مراحل تامین مواد اولیه و تولید دارای قابلیت برای تغییر میباشد.گام برداری برای اصلاح کیفیت  نان که امروز ضایعات آن در سفره منازل به صفر رسانده است نمونه ای از آنست که در کشور ما رخ داده است .

    پنجاه سال پیش زمانی که صد سال از آغاز تولید خودرو در جهان سپری شده بود به تولید آن شروع کرده ایم و امروز میلیونها خودرو ساخت داخل حتی در زمان پیش از دو دهه در حال بهره برداری هموطنان قرار دارد ولی با کم لطفی این محصول را با محصول دارای سابقه سه برابر طولانی تر و قیمت شاید ده برابر مقایسه کیفی میشود و برخی از هموطنان بدون توجه به حفظ ارزش های مثبت آن  و نادیده  گرفتن  تاثیر  اقتصادی  تولید  آن در داخل  نامرغوب بودن را مطرح میسازند بی شک ریشه  در تبلیغات دارد که هموطنان ما را تحت  تاثیر قرار میدهد.

صنایع همگن پلاستیک: نگرش شما به تولید در شرایط کنونی چیست؟
از الزامات تولید وجود به تمایل به فعالیت در آن و توان به اداره آن و به بازارسازی محصول حاصل از آن میباشد.متناسب با فقدان هر کدام از آنها و یا نقصان در هر کدام از آنها این فعالیت اقتصاد آفرین را بیمار خواهد کرد در اینصورت  نه دارای حیات طبیعی خواهد شد و نه قبل از رفع  فقدان و یا نقصان  می توان به درمان آن همت کرد.سیاستگزاری بر آن و شاید اجرای سیاستهای تا مدون تمایلی کلانی را که این فعالیت به آن نیازمند است نشان نمیدهد مدیریت ملی  رشد اقتصاد کشور را در بخش بازرگانی بیش از آن در تولید ارزش گذاری میکند و مدیریت های کوچک در بخشهای تولید هم  اجبارا فرزندی از آن مدیریت خواهند بود. بی تردید بنگاههای اقتصادی نمی توانند به تشکیل جزیره معینی از مدیریت  تبدیل شوند تفکر حاکم بر بازار مصرف هم  بایستی مانند سایر جوامع کنترل اصلاح و رهبری شود و تولید کنندگان نیز به تولید محصولات منطبق بر نیاز جامعه و خواسته های مشتری تهیج و مدیریت شوند به این مقدمه کوتاه و مقایسه ان با شرایط واقعی در جامعه و فعالیت بیمار فعلی  که حتی در مواردی صاحب توجیه اقتصادی هم نمیباشد چگونه میتوان نگرش را تعیین کرد.

صنایع همگن پلاستیک: فکر نمی‎کنید بخشی از اجرایی نشدن عملیات برنامه ریزی ها و چشم انداز ها به دلیل تحریم ها بوده است؟
اگر امروز در آستانه مذاکرات نهائی به قضاوت پرداخته شود جواب عقب ماندگی در اجرای پروژه ی عمرانی و حتی اجرای برنامه ریزی به چشم اندازه 1404 تحمل چالشها در فضای تحریم بوده و حتی بازمانده از جنگ است.ولی مهم این است که بهای از دست رفته را در بدست آوردن چه بهائی باز خواهیم یافت  چقدر خوب خواهد بود اگر چالش آفرینی های نظیر جنگ و تحریم که بر ملت ما تحمیل میکنند با روشهای سیاسی مستهلک شوند و از برخوردهائی که هزینه سازی را در اقتصاد کشور بوجود بیاورند و ملت ما را دچار مشکلات در زندگی میکنند اجتناب نمائیم. ساختن آینده از اهمیت خود برخوردار میباشد ولی زمان حال  ویران شده را چه  موقع خواهیم ساخت که به آینده ساخته شده امروز برسیم.

صنایع همگن پلاستیک: برنامه صادراتی فرنام بسپار به چه صورت است؟
فرنام بسپار مطابق برنامه ریزیهای قبلی خود صادرات داشته است و هم اکنون نیز دارد. و خوشبختانه  که به صادرات  ورق های پلاستیک سالهای قبل از دولت اقدام گردیده است. محصولی که صادر گردید را در سال 81  پس ازطراحی  ساخت و راه اندازی ماشین آلات مربوطه تولید کردیم که قبل از آن تولید کنندگان آن در کشور آمریکا، هلند و شاید سومین یا چهارمین تولید کنند‌ه‌ی آن فرنام بسپار بود و محصول  فوق ورق های گیره ی پلی اتیلن نام دارد و هنوز هم در کشور‌های منطقه تولیدکننده ی این محصول معرفی نشده است. و مقدار قابل  توجهی از آن محصول  به عربستان، بحرین، عمارات صادر گردید. حتی از ایجاد ففعالیت مشابه توسط در کشور عربستان استقبال گردید در صدد انعقاد قرارداد شرکت  بودیم که ولی قبل از تبدیل تفاهم نامه به قرارداد با صدور بخشنامه تحریم ایران توسط شورای امنیت همزمانی بوجود آمد و در حال حاضر صادرات غیر مستقیم به عراق، افغانستان داریم و خوشبختانه کشور‌های آسیای میانه بعضا استعلام قیمت داشته اند ولی هنوز منتهی به فروش نشده است. زمینه فعالیت برای صادرات آماده است. اساسی ترین مشکلی که در این زمینه می‎بینم نداشتن علم صادرات و شرایط سیاسی حاکم هستند  به هر حال  در شرایط  سیاسی سازگار با تولید محصول منطبق بر استاندارد جهانی درهای بسته را میتوان با روش های بازرگانی باز نمود.

صنایع همگن پلاستیک: آینده ایران را پس از توفقات 1+5چگونه می‎بینید؟ و آیا شرایط در دوران پساتحریم امیدوارکننده خواهد بود؟
اگر مدیریت در کشور مانع بروز تغییرات ناگهانی و ناسازگار با شرایط  اقتصادی حاضر نگردد طبیعی است مشکلات زیادی بوجود خواهد آمد در هر حال نقطه عطف دیگری است و در هیچ کدام از آنها  سیر صعودی مشکلات کاهش پیدا نکرده است.شاید کشورمان وارد فضای اقتصادی جدید خواهد شد که در آن  ورود  کالاهای خارجی توسعه پیدا کند و یا اینکه پیمانهای اجرائی با مشارکتهای خارجی بیشتر منعقد شود و شاید با بهره برداری از کارشناسان با تجربه تر بهبود در کیفیت کالای ساخت داخل ایجاد شود و یا اینکه با تامین نیاز خطوط تولید وابسته به مواد اولیه ساخت خارج پس از  کاهش قیمت آنها تاثیر در کاهش قیمتهای تمام شده بوجود آید . ترکیب جدید  نیروی انسانی  کارشناس و مبادله کالا از عامل های اساسی آن خواهد بود است و چگونگی مدیریت بر آن توسط دولت نقش اساسی  برای پذیرش تحول حاصل از آن  در کشور خواهد داشت و فعلا  که هیچ چشم اندازی برای آن تا تعریف روش مدیریتی شخصا متصور نیستم. امیدوارم مدیریت پس از این نقطه عطف  بار تحمل مشکلات  توسط مردم و دولت را کاهش دهد.

صنایع همگن پلاستیک: اخیرا فرنام بسپار منتخب روز صنعت و معدن شده است، اینگونه انتخاب ها برای شما چه حسی دارد؟ آیا شما را به ادامه کار امیدوار می‎کند؟
البته من از مسئولین در سازمان  صنعت و معدن و تجارت  در اجرای رسالت خود بخاطر توجه مسئولانه ای که به صنعت و صنعتگر دارند قدردانی میکنم . توجه آنها شرط لازم برای امیدوار شدن می باشد ولی ضرورت دارد مسئولان مختلف در کشور را نیز باین امر تشویق و ترغیب نمایند و یا در مواردی  آنها را به این امر وادار نمایند در اینصورت  برای  امیدوار شدن شرایط کافی بوجود  خواهد آمد و از اینکه  مجموعه شرکت فرنام بسپار  در ردیف برترها شناخته شده  خوشحالم و یقین دارم نتیجه کار و تلاش همکاران من از درون و خارج سازمان بوده است و این افتخار متعلق به آنها میباشد امیدوارم  با توجه به نتیجه ایکه بدست آورده اند  گامهای  خود را برای اعتلامی صنعت کشورمان  استوارتر بردارند.

صنایع همگن پلاستیک: نظرتان در خصوص 8 ماه زودتر برگزار شدن نمایشگاه ایران پلاست چیست؟
من از برنامه ریزی برای برگزاری آن مطلع نیستم که دارای نظر باشم .

صنایع همگن پلاستیک: چشم انداز و آینده کاری فرنام بسپار چیست؟
فرنام بسپار با توجه به فرصت‌هایی که طی این سالیان در اختیار داشت پیشرفت‌های عرضی و طولی را داشته است .در شرایط  حاضر تولید قطعات خودرو یکی  از فعالیت‌های شرکت میباشد که  بیشتر از 70 شماره فنی را تولید و به صنعت خودرو عرضه می نماید ، سالهاست در زنجیره تامین قطعات همکاری میکند. یکی دیگر از پیشرفت‌های شرکت  در صنعت ژئوسنتیک می باشد که از جمله صنایعی در کشور است که کمتر معرفی شده است و افتخار داریم که در جایگاه  فعالترین  واحد تولیدی در زمینه  تولید محصولات این صنعت قرار داریم  و نوع سوم فعالیت تولید ورق‌های پلاستیک را در اختیار داریم که در صنعت بسته بندی و در تولید قطعات مورد استفاده قرار می‎گیرد . برای تشریح  دورنمائی شرکت اعتقاد داریم جایگاهی که فرنام بسپار در حال حاضر در آن قرار دارد، بایستی از آن بعنوان سکوئی برای پیشرفت استفاده نماید.البته  متاسفانه به دلیل مشکلاتی که در گذشته در زمینه ی مدیریت داخلی داشتیم، کمی برای ما بازدارنده بود و قدری تاخیر در اجرای برنامه ها داریم  ولی  زمینه  جدید برای برنامه ریزی  فراهم شده است. فرنام بسپار ضمن اینکه هنوز به توسعه  عرضی  خود علاقمند میباشد به  دنبال دیدگاه توسعه گرایانه در راستای طولی خود با کار آفرینی های جدید حرکت خواهد نمود.

 

متن مصاحبه مهندس قصری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت فرنام بسپار با مجله صنایع پلاستیک

متن مصاحبه مهندس قصری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت فرنام بسپار با مجله صنایع پلاستیک 

جشنواره فروش ورق ژئوممبران 7 متری

جشنواره فروش ورق ژئوممبران 7 متری

بازدید از نمایشگاه چایناپلاس Chinaplas 2014

گروه بازدیدکننده شرکت فرنام بسپار در نمایشگاه chinaplas 2014  ـ دومین نمایشگاه بین المللی در زمینه پلاستیک و لاستیک ـ که از 23 تا 26 آپریل 2014 برابر با اول تا ششم اردیبهشت ماه 1393برگزار شد، حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرنام بسپار، چایناپلاس در بخش های مختلف تجهیزات و قالب و دستگاه های تزریق، دستگاه های مربوط به تکنولوژی فیلم، دستگاه های بسته بندی و قالب‌گیری دمشی، دستگاه ها و تجهیزات تولید قطعات رابری، بخش مربوط به مواد اولیه و قطعات نیمه ساخته برگزار شد.

این نمایشگاه در مساحتی برابر 220 هزار متر مربع، با بیش از 2900 غرفه از 39 کشور دنیا و بیش از 120 هزار  بازدید کننده از سراسر جهان برپا شد. از بخش های جنبی چایناپلاس برگزاری بیش از 70 سمینار تخصصی بود.

 

زیر مجموعه ها

اخبار صفحه اصلی

حضور در نمایشگاه Iran Country Presentation در شهر رم ایتالیا

 

 

پیوندهای مهم

پیام مدیر عامل

امیدوارم

این شرکت با ایجاد اعتقاد در کارکنان، تلاش خود را در شناسايی نیازهای فنی و تامین آنها در صنعت پلیمر و ژئوسینتتیک کشورمان، گام های سازندگی را با رعایت کامل استانداردهای ملی و بین المللی محکمتر بر دارد.

 


آخرین مطالب سایت

اطلاعات ارتباطی

                تهران ، خیابان پاسداران شمالی ، بالاتر از میدان نوبنیاد ، کوچه نارنجستان سوم پلاک 9

             شماره های تماس :‌ 8-26110645 21 0098

   فكس : 22280823

                                                                                                              پست الکترونیکی : 

office@farnambaspar.com

Ar.Ghasri@farnambaspar.com

1097962
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
145
1063
2848
1090547
15091
18287
1097962

آی‌پی شما: 3.95.23.35
امروز: پنج شنبه، 05 ارديبهشت 1398 - ساعت: 05:02:56